WLAN
Falownik jest standardowo wyposażony w interfejs WLAN. SMA Solar Technology AG zaleca korzystanie z WLAN tylko przy uruchomieniu. W stanie fabrycznym interfejs WLAN jest standardowo aktywny. W przypadku niekorzystania z sieci WLAN interfejs WLAN można dezaktywować.
Jeżeli WLAN ma być używany podczas eksploatacji falownika lub instalacji, należy skorzystać z anteny zewnętrznej. SMA Solar Technology AG zaleca korzystanie z połączenia kablowego (Ethernet) i sieci instalacji, aby zagwarantować stabilność połączenia i niezawodną regulację. Podczas korzystania z połączenia kablowego (Ethernet) należy zdezaktywować interfejs WLAN.
Ponadto falownik posiada funkcję WPS. Funkcja WPS umożliwia automatyczne połączenie falownika z siecią (np. za pośrednictwem routera).